LabView Fan Group

Najbliższe spotkanie to Walne Zgromadzenie Koła

17 kwietnia g.18:00

Mistrzostwa Polski Programistów LabVIEW 2016

Studenckie koło naukowe LabVIEW Fan Group przy Politechnice Wrocławskiej zaprasza wszystkich entuzjastów programowania w języku G na piątą edycję Mistrzostw Polski Programistów LabVIEW. Mistrzostwa stanowią niepowtarzalną okazję na zmierzenie się studentów z profesjonalistami oraz umożliwienie uczestnikom wypromowania się wśród firm i instytucji używających LabVIEW jako narzędzia. Podczas dnia finałowego będzie można oglądać jak najszybsi programiści w Polsce zamieniają plątaninę przewodów w kod G. Oprócz tego odbędą się prezentacje gości dotyczące LabVIEW oraz egzamin CLAD.

Formuła zmagań:
•   Podzielona na dwie części Olimpiada Studencka
A - Etap online – Każdy zawodnik musi rozwiązać 5 prostych zadań. Każde z nich jest dokładnie opisane z wyszczególnieniem sposobu przyznawania punktów. W przypadku jednakowej ilości punktów czynnikiem rozstrzygającym jest czas, natomiast w przypadku identycznego czasu na ostateczny wynik wpłynie styl. Do finału zakwalifikuje się 20 najlepszych!

B - Etap finałowy – Najlepsza dwudziestka zostanie zaproszona do Wrocławia. Najpierw sprawdzana jest ich wiedza teoretyczna w teście typu CLAD, a następnie  przystępują do tworzenia programu według specyfikacji CLD. Dwóch najlepszych studentów zmierzy się z profesjonalistami.

•   Zmagania Profesjonalistów
Jest to najważniejszy moment całych Mistrzostw. W tej fazie profesjonaliści rozwiązują zadania na czas. Pojedynek polega na napisaniu bardzo prostego programu, aczkolwiek czasami wymagającego dogłębnej znajomości środowiska. Całość odbędzie się na dużej scenie i będzie możliwość przyglądania się pracy zawodników dzięki ekranom projekcyjnym.

Tegoroczny harmonogram mistrzostw:

•   Rejestracja
Wszystkich gości prosimy o zapisy online na www.mistrzostwa-labview.pl, która rozpoczną się 2.03.2016. Podczas rejestracji należy zaznaczyć chęć udziału w Olimpiadzie Studenckiej.

•   Etap Online
Eliminacje do Olimpiady Studenckiej odbędą się w piątek 1.04.2016 o godzinie 19:00 i będą trwać do godziny 21:00.

•   Etap Finałowy
Odbędzie się we Wrocławiu w sobotę 23.04.2016 w budynku Strefy Kultury Studenckiej przy ulicy Hoene-Wrońskiego 12

Do wygrania atrakcyjne nagrody: laureaci Olimpiady Studenckiej mogą wygrać m.in.: NI myRIO, NI myDAQ, NI USB-6008 oraz Zegarek TI Chronos EZ-430, natomiast nagrodą w Zmaganiach Profesjonalistów jest m.in. pobyt w luksusowym hotelu.

Podczas dnia finałowego odbędzie się konferencja, na której oprócz śledzenia pojedynków programistów będzie można:
- wysłuchać prezentacji technicznych prowadzonych przez przedstawicieli firm partnerskich,

- spotkać się i porozmawiać z osobami pracującymi z LabVIEW na co dzień,
- poznać potencjalnych pracodawców dla programistów LabVIEW,
- wziąć udział w konkursie dla publiczności.

Ponadto:
- każdy uczestnik konferencji otrzymuje gwarantowany obiad, kawę i ciastko,
- wśród uczestników konferencji zostaną rozlosowane nagrody-niespodzianki,
- na Mistrzostwach obecna będzie elita (czołówka) programistów LabVIEW z całej Polski - będzie więc można spotkać się z kolegami z labview.pl.

Wejdź na mistrzostwa-labview.pl i zarejestruj się – liczba miejsc ograniczona!

Pomóż nam w promocji wydarzenia i polub nas na facebooku!

Przygotuj się do Olimpiady – odwiedź Ligę Zadaniową!

Partner Strategiczny: National Instruments
Partner Techniczny: Infomex
Sponsorzy: VeritechTest & Measurement SolutionsWabcoDiehlEspotelOptiNav
Patroni medialni: Elektronika PraktycznaDlaStudenta.pl

Aby poznać wyniki tegorocznych Mistrzostw Polski Programistów LabVIEW, wejdź na stronę laureaci MPPLV 2016.

Relację z wydarzenia znajdziesz tu: relacja i zdjęcia.